Codziennie na portalu Gazeta.pl pojawiają się setki nowych artykułów. Ale w parze z ilością nie zawsze idzie jakość. Tutaj można obejrzeć wybrane kwiatki autorstwa redaktorów portalu. Wybrane, bo nie mam jednak ambicji, pasji i czasu, żeby wyłapywać wszystkie.
Kategorie: Wszystkie | Konkurs | Notki zza zasłony
RSS
czwartek, 24 października 2013

Zapuściłem trochę ten blog. Myślałem nawet, żeby już do niego nie wracać, bo liczba błędów w tekstach zamiast maleć rośnie. I chyba błędy te powszednieją. Zresztą widać to w statystykach odwiedzin blogu, że mało kogo to interesuje.

Dziś jednak trafiłem na taki kwiatek, a wręcz wiązankę, obok którego nie mogłem przejść obojętnie. Kiedy go zobaczyłem, przypomniałem sobie takie "kwiatki" polszczyzny jak "przenica" czy "wziąść". Do kolekcji dorzucam kolejne słowo. Autorzy kwiatka, a podpisało się ich pod artykułem aż trzech: Paweł Wilkowicz, Mateusz Łaniewski, Łukasz Matysiak, byli konsekwentni. Ta sama pisownia w tekście artykułu i na stronie głównej. Do artykułu nawet podam odnośnik, bo może nikt tego błędu nie skoryguje: www.sport.pl/pilka/10,65037,14837771,Boniek_dla_Sport_pl__stalismy_sie_malo_ambitni__to.html

A kwiatek poniżej. W dwóch egzemplarzach:

podtrzebna opcja

opcja podtrzebna

niedziela, 07 października 2012

Poniżej prezentuję kwiatek, który jest może wynikiem jakiegoś poważnego, logicznego błędu. Ale postanowiłem go przedstawić, bo uważam, że o ile trudno wypatrzeć jakiś błąd w dużej partii tekstu, o tyle błąd w tytule widać na pierwszy rzut oka. Chociaż może komuś tak sformułowany tytuł nie wydawał się błędny...

Ślad o operacji

poniedziałek, 24 września 2012

W poniższym tekście, w podkreślonym fragmencie aż się prosi, żeby wpisać słowo "musieli". Czyżby redaktorom portalu przestano płacić od słowa, a zamiast tego nagradzano ich za każde słowo usunięte z tekstu, którego czytelnik może się sam domyślić?

Będą popracować

czwartek, 02 sierpnia 2012

Zwykle prezentuję w tym blogu wpadki językowe. Tym razem moją uwagę zwróciła innego rodzaju wpadka. A może jest w tym jakiś głębszy sens, że link do artykułu poświęconego cenom prądu ilustruje... gazomierz?

Gazomierz

poniedziałek, 23 lipca 2012

Z prasy można się dowiedzieć wielu ciekawych rzeczy. Na przykład tego, że zniknął tegoroczny Nowy Rok. Gdzie zniknął, tego nie podano. Ale wraz z nim znikła możliwość finansowania terapii onkologicznych. Może więc warto tego "znikniętego" 1 stycznia 2012 roku poszukać. :)

Zniknął Nowy Rok

 
1 , 2 , 3 , 4 , 5 ... 14